Dar yra žmonių, nepasikeitusių šių senų, iš senų laikų užsilikusių sklendžių. Per tiek metų retai sukinėtų ventilių paprastai rankomis nebegalima užsukti, tad įvykus santechnikos gedimui ar avarijai, kai kuriuose miestuose, dažnai tenka užsukti vandenį visam daugiabučiui, nebent yra rūsiuose pakeisti pagrindiniai stovų ventiliai, tada užtenka užsukti tik daliai gyventojų.
Vienaip ar kitaip tai yra rimta problema ir galima sulaukti pretenzijų iš kaimynų, nes jie liks be vandens, kol rasite santechniką, kuris sutvarkys gedimą greitai ir kokybiškai, bet tai ne taip paprasta. Kad taip neatsitiktų, reikia patikrinti – jei rankomis neįmanoma uždaryti, nieko nelaukite ir kvieskite santechniką, kad kuo greičiau pakeistų „užkerpėjusius“ rusiškus ventilius naujais europietiškais rutuliniais ventiliais, bet ne kiniškais.
Dažnai vandens skaitikliai su ventiliais būna nepatogioje vietoje, už klozeto, po praustuvu ar už skalbimo mašinos. Tokiose vietose sunku prieiti ir nurašyti skaitiklių rodmenis ar įvykus avarijai greitai užsukti įvadinius ventilius. Pats geriausias būdas tokiu atveju yra perkelti skaitiklius su įvadiniais ventiliais prie vandentiekio ir kanalizacijos stovų – spintos nišoje. Yra ir paprastesnis būdas – galima skaitiklius ir ventilius sumontuoti virš klozeto bakelio arba praustuvo spintelėje.
Vidaus vandentiekis turi būti pakankamai pralaidus, kad nebūtų vandens svyravimų keliuose taškuose jį naudojant. Montuojant vandens įvadą rekomenduojama pastatyti šiurkštaus valymo filtrus, kad būtų galima apsaugoti visą vandentiekio vamzdyną ir įrenginius – klozeto bakelio mechanizmus, maišytuvus, skalbimo mašinas ir kitus santechnikos prietaisus.